Ukrainian English Russian Turkish

Новый рисунок

НАУКОВІ ГОРИЗОНТИ

З 22 по 24 грудня 2016 року науковці інженерно-технологічного факультету  - професор Тарельника В.Б. та  доцент Коноплянченко Є.В  відвідали з робочим візитом Інститут прикладної фізики Академії наук Молдови, м. Кишинеу.

Метою візиту було налагодження тісних наукових зв’язків між двома науковими установами – СНАУ та ІПФ АНМ.

Новый рисунок 1

Інститут прикладної фізики є колискою методу електроіскрової обробки металів. В період з 1964 по 1979 роки в ньому працював засновник цього методу академік АН МССР  Лазоренко Борис Романович.

Електроіскрова, або як її інакше називають електроерозійна обробка є основою наукових розробок, які поводить творчий колектив ІТФ СНАУ на чолі з професором Тарельником В.Б.

В рамках в візиту були проведені наукові зустрічі з керівництвом науково-виробничої компанії "SCINTI" в особі  Дмитра Миндру (Dumitru Mîndru). Ця компанія є виробником сучасного обладнання для електроіскрової обробки.

 

Новый рисунок 2Крім того були організовані робочі зустрічі з Галиною Конуновою, відповідальним секретарем редакційної колегії наукового журналу «Електронна обробка матеріалів» що входить до науково метричної бази SCOPUS. Даний науковий журнал, крім того виходить в США англійською версією під назвою «Surface Engineering and Applied Electrochemistry». До цього журналу було подано статтю «Электроискровые покрытия на стальной основе и контактной поверхности для оптимизации рабочих характеристик баббитовых подшипников скольжения», яка є результатом співпраці науковців СНАУ (професора Тарельника В.Б., доцентів Коноплянченка Є.В. і Марцинковського В.С.), науковців Інституту прикладного матеріалознавства НАН України (Паустовського А.В., Ткаченка Ю.Г.) та науковця Політехнічного університету м.Кельце, Польща (Актошевського К.). Стаття пройшла редакційну колегію, та вийде 2017 році в березневому номері журналу.

Програма перебування передбачала знайомство з матеріальною базою Лабораторії електрофізичних і електрохімічних методів обробки матеріалів ІПФ АНМ. З провідним науковим співробітником Валентином Володимировичем Михайловим, який є автором книг по науковим основам електроіскрової обробки, були проведені наукові консультації та розглянуті шляхи подальшої співпраці.

Копия Новый рисунок 3

Основною метою візиту, крім налагодження тісних наукових зв’язків, був намір складення двостороннього міжнародного договору про наукову співпрацю між СНАУ та ІПФ АН Молдови. Було узгоджено проект договору та почата процедура його підписання. Аналогічний договір вже діє між СНАУ та Політехнічним університетом м.Кельце, Польща. Наявність таких трьохсторонніх угод є необхідним фактором для отримання фінансування від ЄС в рамках програми HORIZON 2020.

news

image

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

    ШАНОВНІ СТУДЕНТИ! Щиро вітаю Вас від імені викладачів факультету з новим навчальним роком! Студентство, мабуть , є найбільш прогресивним Read More
image

Співпраця університетів

                            Співпраця університетів             17 серпня 2017 року Read More
image

Відзначили День поля

ДЕНЬ ПОЛЯ 12 липня 2017р. представники інженерно-технологічного факультету та факультету агротехнологій та природокористування СНАУ взяли участь в роботі Дня поля, Read More
image

Новий шлях розвитку СНАУ

Лише невтомна праця над собою дає значні плоди 14 серпня 2017 року на чолі з ректором Ладикою Володимиром Івановичем делегація Read More
image

ХНУ - СНАУ

Харківський НУ ім. Каразіна - Сумський НАУ Перерва в навчальному процесі дає можливість науковцям вишів спланувати нові напрямки досліджень пов»язаних із Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11