Ukrainian English Russian Turkish

Вступна кампанія-2017

МОН України своїм наказом № 1236 від 13 жовтня 2016 року затвердив «Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році», які зазнали певних змін.

     Таких змін, внесених в Умови прийому до вищих освітніх закладів 2017 року, є наразі 10.

 1. Змінено терміни вступної кампанії: їх знову скоротили на кілька днів. З 12 до 26 липня чекаємо вступників і їхні заяви або в електронних кабінетах, або в нашому Консультаційному центрі.

Пільговики зі спеціальними правами при вступі подаватимуть заяви в паперовому вигляді.

Заочники і денники (без спеціальних прав) будуть подавати тільки електронні заяви.

Реєстрація електронних кабінетів і завантаження додатків до атестатів почнуться 29 червня.

 1. Вступникам тепер можна буде подати 9 заяв на чотири спеціальності державного замовлення бакалаврату (до прикладу: 4 заяви на 4 спеціальності – у Сумський НАУ, 3 заяви з цих же спеціальностей – до іншого вишу і 2 заяви ще до якось університету, але лише з тих спеціальностей, що є у першому чи другому варіантах). Якщо на державне замовлення не претендують, то кількість заяв не обмежено.
 2. Заочники , як і денники, зазначатимуть у своїх заявах пріоритетність цієї заяви відносно інших поданих ними заяв. При цьому показник 1 означає найвищу пріоритетність.
 3. Є новий, окремий великий додаток з переліком спеціальностей природничого і технічного характеру, який надає вступникові ширші права. Він дозволяє тим, хто хоче вчитися на державній формі навчання, отримати додаткові бали за курси, університетські олімпіади, дає додаткові преференції при заповненні вільних вакантних місць, від яких вступники з тих чи інших причин відмовилися. У цьому додатку немає економіки, права і всіх інших спеціальностей факультету економіки і менеджменту. Додаткові преференції при вступі на державні місця отримали ті, хто обере технічні спеціальності, природничі, будівництво тощо.
 4. Змінився принцип вибору предметів ЗНО. Перший предмет – українська мова і література. Другий предмет обирає університет, а не вступник: математика, історія або біологія. Третій предмет, з того, що залишилося, університет дає вступникові два (на вибір або творчий конкурс). Тобто, всі цьогорічні вступники мають мати хоча б один з наборів предметів: українська – математика, українська – історія, українська – біологія (+ до кожного набору – третій предмет). Якщо таких сертифікатів з цього набору нема, вступник автоматично позбувається права вступу у будь-який виш України.
 5. Ще одна велика зміна: можливість вступити на вакантні бюджетні місця. Якщо вступник не приніс оригіналів документів (торік у нас були такі місця), то на ці місця ми тепер маємо право зараховувати за рейтингом тих, які в цей список не потрапили, але, знову ж таки, за Переліком спеціальностей додатка 6. Але тут перевагу мають пільговики: учасники АТО, діти-інваліди, діти-сироти, переселенці з тимчасово окупованих територій, діти шахтарів, чорнобильців та інші.
 6. Обсяг державного замовленняв Сумському НАУ фактично залишається на рівні 2016 року. А це більше ніж 1200 місць.

8. Введено коефіцієнти для конкурсних балів вступника. Тобто, бали результатів трьох предметів ЗНО, атестата, додаткові бали за курси, олімпіади перемножуються на різні коефіцієнти.

       Для Сум він становить 1,02 (регіональний коефіцієнт). Київ має регіональний коефіцієнт 1. Це зроблено для того, щоб столичні виші обирало менше вступників.

       Вступникам, які подадуть заяви на спеціальності додатка 6 з пріоритетом 1, конкурсний бал множиться на 1,03 (галузевий коефіцієнт), а для випускників сільських шкіл коефіцієнт конкурсного бала становить 1,02 (сільський коефіцієнт).

9. Переможцям Олімпіад і Малих академій наук 10 балів додається без диференціації за ступенями.

10 .Ще одна цікава зміна: університетам дозволено проводити Всеукраїнські предметні олімпіади з конкурсного предмета ЗНО і якщо вступник проходить два етапи (онлайн відбір і визначення балів), то до одного з конкурсних предметів ЗНО можуть додавати до 20 балів на спеціальності додатка 6. До речі, наш результат олімпіади не дає преференції для вступу в інший виш.

news

image

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

    ШАНОВНІ СТУДЕНТИ! Щиро вітаю Вас від імені викладачів факультету з новим навчальним роком! Студентство, мабуть , є найбільш прогресивним Read More
image

Урочистості тривають...

Тривають ювілейні урочистості в нашому університеті з нагоди 40-річчя заснування в той час Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Read More
image

18 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

18 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ       Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Цього року це свято припадає Read More
image

Вчитися ніколи не пізно

Вчитися ніколи не пізно На інженерно-технологічно факультеті у зв»язку із виробничою необхідністю було проведено навчання викладачів і технічного персоналу із Read More
image

Інженери-механіки – переможці Всеукраїнських студентських олімпіад.

Інженери-механіки – переможці Всеукраїнських студентських олімпіад. Студенти інженерно-технологічного факультету Сумського НАУ під керівництвом викладачів кафедри «Трактори та сільськогосподарські машини» Горового Михайла Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9